XVIII DZIEŃ POLSKIEJ FARMACJI

1705

Już po raz osiemnasty osoby związane z różnymi obszarami rynku farmaceutycznego miały okazję 14 maja wspólnie przyjrzeć się sytuacji w branży, aktualnym trendom, wyzwaniom i perspektywom, które przed nią stoją. Tematami przewodnimi były w tym roku nowe regulacje prawne oraz informatyzacja rynku farmaceutycznego. Przesłaniem tegorocznej edycji był „Rynek farmaceutyczny 2019, karuzela prawnych zmian w ochronie zdrowia”.

Zagadnień tych dotyczyły wystąpienia zaproszonych ekspertów, reprezentujących urzędy i instytucje państwowe, firmy analityczne, kancelarie specjalizujące się w prawie farmaceutycznym, a także firmy zajmujące się produkcją leków i ich obrotem.

Wykłady wygłosili: Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Aneta Kulma, zastępca dyrektora ds. Rozwoju i Eksploatacji Systemów Teleinformatycznych CSIOZ oraz Stanisław Kasprzyk z firmy analitycznej IQViA. Uczestnicy konferencji po raz kolejny mieli wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń, wynikających ze złożonej sytuacji na rynku farmaceutycznym.

W czasie konferencji odbyły się ponadto dwie debaty z udziałem ekspertów, w tym przedstawicieli instytucji i urzędów oraz organizacji branżowych. Jedna poświęcona meandrom refundacji oraz nowym regulacjom prawnym, które zmieniają działalność poszczególnych graczy na rynku. Druga dotyczyła elektronizacji polskiego rynku farmaceutycznego, e-recepty, serializacji, codziennego raportowania oraz wpływu tych zmian na działalność aptek, hurtowni, a także producentów leków i wyrobów medycznych.

Dzień Polskiej Farmacji to również tradycyjnie moment ogłoszenia wyników konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych, którego założeniem jest promocja innowacyjności i aplikacyjności w pracy naukowej podejmowanej przez farmaceutyków. W trakcie konferencji ogłoszone zostały wyniki szóstej edycji tej rywalizacji.

Konkurs od początku organizowany jest przez „Gazetę Farmaceutyczną” z pomocą Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Wyłącznym partnerem konkursu od pierwszej edycji jest firma Gedeon Richter.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here