Zadaszenie i wiecha na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie

1499

Jeszcze 4 miesiące dzielą nas do momentu otwarcia Suntago Wodny Świat we Wręczy pod Mszczonowem. To część powstającego 60 km od Warszawy kompleksu Park of Poland. Przed dwoma dniami został zawieszony dach nad największym parkiem wodnym w Europie, którego koszt wyniósł około 1650-170 mln euro. Do sfinalizowania pozostają jeszcze prace wykończeniowe i instalacyjne.

Przy okazji okazji zawieszenia wiechy dziennikarze mieli okazję zwiedzić budowę. Dane dotyczące inwestycji są imponujące. Zużyto już prawie 43 tys. m3 betonu, czyli ponad trzykrotnie więcej niż przy budowie katowickiego Spodka;  ponad 5, 6 mln kg stali, co można porównać z masą 13 Międzynarodowych Stacji Kosmicznych oraz 10,5 tys. m3. szyb, a to tyle, ile zajmuje 20 boisk do koszykówki.

– Powstanie tego miejsca to wynik spotkania dwóch marzycieli. Jeden z nich, Mooky Greidinger,  marzył o stworzeniu parku rozrywki, ja zaś zamarzyłem, aby powstał on właśnie w Mszczonowie. Jestem wdzięczny mieszkańcom gminy, że również uwierzyli, że to marzenie ma szansę na realizację. Dzięki temu udało się bez problemów zakupić grunty pod Park of Poland od ponad 200 różnych właścicieli  – mówił w trakcie uroczystości Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.

–  To, co jest ważniejsze od liczb, to atmosfera, którą chcemy to miejsce wypełnić. W centralnej Polsce, w pobliżu Warszawy i Łodzi, a także z łatwym dojazdem z innych części kraju i naszego regionu Europy, tworzymy tropikalny raj. Goście będą mogli się bawić lub relaksować w cieniu palm. Naszym celem jest zadbanie o to, żeby towarzyszyła im najlepsza obsługa oraz poczucie, że są na magicznych, egzotycznych wakacjach – dodał Idan Greidinger, prezes Park of Poland.

Obiekt zaoferuje: 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 mkw., 32 zjeżdżalnie, 10 saun, maszynę Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem, 740 plam przywiezionych z m.in. z Florydy i Maroka, a także bary, w tym pośrodku basenu i restauracje m.in. z kuchnią włoską i polską.  Całość będzie podzielona na 3 strefy: z basenami, strefę relaksu oraz strefę saun. Wstęp do dwóch ostatnich stref będzie dostępny dla osób powyżej 16 roku życia.

Na razie gotowa jest większość zjeżdżalni. Najwyższa z nich znajdować się będzie na wysokości około 27 metrów. Gotowe są również baseny, w tym również całoroczny basen na zewnątrz budynku. Baseny będą dostępne dla osób niepełnosprawnych dzięki specjalnym platformom. Dostęp na piętro, gdzie powstanie strefa relaksu również będzie przyjazny osobom na wózkach, podobnie jak dostęp do zjeżdżalni, dzięki windom.

Więcej na stronie www.propertynews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here