Zanurzeni w miłości do oddychania

1610

Fundacja SMS z Nieba prowadzi zbiórkę pieniędzy na respiratory dla szpitali w Polsce w ramach akcji „Zanurzeni w miłość”. Akcja przeprowadzana jest we współpracy z diecezjalnymi oddziałami Caritas i dyrektorami szpitali. Choremu często grozi śmierć przez uduszenie. Ostatnią szansą na życie jest właśnie podłączenie do respiratora. Oddychanie to podstawowa czynność życiowa organizmu. Przerwanie tej czynności, nawet na krótki czas lub jej zaburzenie może mieć tragiczne skutki, łącznie z uszkodzeniem mózgu i śmiercią człowieka, dlatego tak ważne jest podtrzymywanie oddechu.

Caritas Diecezji Radomskiej również postanowił włączyć się w akcję „Zanurzeni w miłości” i przeprowadzić internetową zbiórkę na zakup respiratora dla szpitala im. E. Biernackiego w Opocznie i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu.

„Respiratory są jak wiemy potrzebne przy ostrej niewydolności oddechowej i takie urządzenie może być w każdej chwili potrzebne mieszkańcom naszego miasta” –wyjaśniał w „Radiu Radom” ksiądz Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Zbiórka dla radomskiego szpitala odbywała się przez całą niedzielę, 29 marca i początkowo miała trwać do północy. Organizatorzy przedłużyli jednak możliwość wpłacania datków do godziny 8:00 rano w poniedziałek, 30 marca. Z najnowszych danych ze strony www.zanurzeniwmilosci.pl, na której odbywała się zbiórka wynika, że udało się zebrać potrzebną kwotę, czyli 105 tysięcy złotych. Dzień wcześniej taką samą zbiórkę prowadził powiat Opoczyński.

„Kiedyś jeszcze będzie lepiej. Dziś chcę wam serdecznie podziękować za wsparcie naszej akcji „Respirator dla szpitala w Radomiu”. Chcę podziękować za wszystkie dobre słowa i za to, że jesteście z nami. To dla nas szczególnie ważne. Dzięki państwa wsparciu udało się zebrać potrzebną kwotę, za który będziemy mogli kupić sprzęt do ratowania życia naszych pacjentów. Dziękuję za każdy gest solidarności i życzliwość” – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego (źródło: cozadzien.pl).

Jest to już druga inicjatywa Caritasu w ramach akcji „Stop koronawirusowi”. Podczas pierwszej zbiórki, której celem był zakup urządzenia do dezynfekcji karetek, udało się zebrać ponad
12 tysięcy złotych. Więcej informacji odnośnie akcji można uzyskać również na stronie www.radom.caritas.pl, do czego organizatorzy gorąco zachęcają.

Nietrudno zauważyć, że w wielu szpitalach zaczęło już brakować podstawowych produktów ochronnych. Żel antybakteryjny stał się środkiem praktycznie nieosiągalnym w sklepie czy w aptece dla przeciętnego nabywcy. Jednak dobre serca ludzi wciąż dają o sobie znać. Społeczeństwo coraz chętniej angażuje się we wzajemną pomoc, w tym  m.in pomoc osobą starszym czy szycie maseczek ochronnych dla personelu medycznego. W mediach społecznościowych zamieszczane są zdjęcia, które zachęcają do tego typu działań, a hasztag #zostanwdomu osiągnął szczyt swojej popularności.

Znane powiedzenie „dobrego nigdy za wiele” (aut. Miguel de Casanova) znajduje dzisiaj potwierdzenie. Wszystkie działania jakie są podejmowane pokazują jak ważna jest  wzajemna pomoc. Nawet najmniejszy gest to wielki dar, który może uratować życie tym, którzy walczą o nie każdego dnia. Nie bądźmy obojętni na to co się dzieje. Pomagajmy!

Autor: Wiktoria Stefańska, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here