Zdrowy uśmiech na wiosnę

378

Jak podkreślają lekarze, stan zdrowia zębów i dziąseł ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Nieleczone choroby przyzębia prowadzą do negatywnych skutków metabolicznych oraz powstawania schorzeń ogólnoustrojowych. Niestety, niemal 99% dorosłych Polaków ma problem z próchnicą. By wyjść naprzeciw potrzebom społeczeństwa, enel-med stomatologia prowadzi wiosenną kampanię „Odblokuj swój uśmiech”. Od kwietnia, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, aż do końca maja, na pacjentów czeka wyjątkowa promocja związana z podstawową opieką stomatologiczną.

Wciąż zbyt mało osób ma świadomość konsekwencji chorób jamy ustnej. Niektóre schorzenia rozwijają się ukradkiem, nie dając oznak bólowych, co powoduje, że pacjenci zgłaszają się na wizytę dopiero, kiedy stan zęba jest na tyle zły, że konieczne jest leczenie kanałowe lub ekstrakcja. Warto więc zadbać o profilaktykę oraz regularne przeglądy u specjalisty – mówi lek. dent. Monika Bugajska, enel-med stomatologia

Ze względu na związek między stanami zapalnymi przyzębia a powstawaniem i nasileniem m.in. chorób krążenia, lekarze interniści zalecają, by do rutynowych badań kontrolnych dołączyć także przegląd stomatologiczny. Jak wynika z badań opublikowanych w British Medical Journal, możliwość wystąpienia choroby wieńcowej u osób z chorobą przyzębia podnosi się o 25-72 proc. procent względem osób ze zdrową jamą ustną. Z kolei ryzyko pojawienia się chorób sercowo-naczyniowych wśród palaczy ze złym stanem przyzębia wzrasta aż 8-krotnie!

Stan zębów należy kontrolować z podobną częstotliwością, co profilaktyczne badania ogólne. Osoba dorosła, bez kłopotów z jamą ustną, powinna zgłaszać się na przegląd co pół roku, z kolei dzieci – nawet co 3-4 miesiące. Jeśli lekarz odnajdzie nieprawidłowości, ważne jest podjęcie leczenia. Często przy wykryciu zmian pacjent zostanie skierowany na obrazowe badanie diagnostyczne – RTG. Pokaże ono zaburzenia w obszarze zębów oraz kości szczęki i żuchwy, co pomoże w zdiagnozowaniu problemu – dodaje lek. dent. Monika Bugajska.

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa, enel-med stomatologia zaprasza na bezpłatną ocenę stanu zdrowia i skorzystanie z dodatkowych zniżek na leczenie i diagnostykę do swoich placówek na terenie całej Polski podczas wiosennej akcji „Odblokuj swój uśmiech”.

W trakcie kampanii można skorzystać z następujących promocji: Darmowy przegląd okresowy dla dorosłych i dzieci, 50 proc. na pantomogram do przeglądu wykonanego w ramach akcji, 20 proc. na pierwsze wypełnienie tymczasowe lub kompozytowe.

Zapisy na wizyty potrwają do 31.05.2022 r. Akcja obejmuje wizyty w centrach medycznych enel-med posiadających w swojej ofercie usługi stomatologiczne. Szczegóły oraz regulamin promocji dostępne na stronie: Odblokuj swój uśmiech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here