Zjednoczone siły gastronomii żądają pomocy

1063

Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej zwrócił się 21 października do rządu o pilne wsparcie dla poszkodowanej branży. Adresatami listu skierowanego do Rady Ministrów są: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin; minister Tadeusz Kościński; główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.  W ramach sztabu zjednoczyły się praktycznie wszystkie stowarzyszenia branży gastronomicznej, które nadal czekają na odpowiedź rządu oraz możliwość nawiązania dialogu.

W świetle dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju, a co za tym idzie kolejnych zmian narzucanych w funkcjonowaniu gastronomii. Sztab wystosował krótkie oświadczenie, w którym gastronomia domaga się przede wszystkim wdrożenia 6 -miesięcznego planu działania.

„Rozumiejąc konieczność wdrażania działań nadzwyczajnych jednocześnie nalegamy na stosowanie w naszym kraju najlepszych praktyk w zakresie działania kryzysowego i planowania wdrażanych działań z wyprzedzeniem oraz informowanie o planach rządu opinii publicznej z należytym wyprzedzeniem. Przypominamy, że mówimy o branży gwarantującej około miliona miejsc pracy, z których większość jest dziś zagrożona.” napisali w oświadczeniu członkowie Sztabu. Oto 6 najważniejszych punktów dla gastronomii.

Żądamy merytorycznego planu dla gastronomii na 6 miesięcy!!; Reaktywne i zupełnie nieprzewidywalne działania rządu powodują, że biznes gastronomiczny stał się całkowicie niezarządzalny; Jesteśmy gotowi jako sztab kryzysowy do aktywnego uczestniczenia w przygotowaniu tego planu. Sztab kryzysowy nie jest w opozycji do rządu. Jesteśmy merytorycznym gronem przedsiębiorców gotowych do rozmów i mediacji w celu ochrony miejsc pracy, rodzinnych wielopokoleniowych biznesów.

Polska gastronomia to prawie 80.000 przedsiębiorców zatrudniających ponad milion pracowników. Milion miejsc pracy = milion polskich rodzin.  Argumenty uzasadniające kolejny lockdown z powodu niewłaściwego wietrzenia lokali gastronomicznych wydają się nieuzasadnione merytorycznie.

Branże można ochronić przed upadłością tylko przez natychmiastowe programy pomocowe. Jesteśmy przerażeni brakiem kontaktu z przedstawicielami rządu.

Lider sztabu kryzysowego: Sławomir Grzyb, 502 392 206, slawomir.grzyb@iggp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here