Zwiększona subwencja dla kilku instytutów PAN

1256

Resort nauki zwiększył subwencję dla siedmiu instytutów Polskiej Akademii Nauk. Dotacja będzie większa dla instytutów PAN: Botaniki, Fizjologii i Żywienia Zwierząt, Fizyki Molekularnej, Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania, Inżynierii Chemicznej, Parazytologii, a także Środowiska Rolniczego i Leśnego. Łącznie jest to dodatkowe 5 mln zł – wynika z komunikatu opublikowanego na stronie MNiSW. Środki te przeznaczone są na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego.

Zwiększenia wysokości subwencji na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego zostały przyznane instytutom wskazanym przez prezesa Polskiej Akademii Nauk. „Z uwagi na fakt podejmowania przez te podmioty działań mających na celu podwyższenie kategorii naukowych poprzez zabezpieczenie odpowiednich warunków do prowadzenia działalności naukowej oraz zapewnienie rozwoju pracownikom naukowym, zwiększenie wysokości subwencji pozwoli tym podmiotom, utrzymać płynność finansową w bieżącym roku” – napisano w komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyjaśniono tam, że zwiększenie wysokości subwencji dla poszczególnych instytutów naukowych zostało ustalone proporcjonalnie do zapotrzebowania zgłoszonego przez prezesa PAN. Kwoty przyznanych zwiększeń wysokości subwencji mają charakter jednorazowy i nie będą uwzględniane w podstawie naliczania subwencji na rok 2021.

Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here